Bravecare

HLEDÁTE PRÁCI – Vyplňte formulář
telefon: +420 607 837 652
e-mail: a.gabor@bravecare.cz

Bezpečná práce

Lidé, kteří pracují v zahraničí, jsou vystaveni nebezpečným situacím.

Tři nejběžnější z nich jsou:

Nečestní zaměstnavatelé, kteří porušují své dříve deklarované povinnosti. Po dosažení cíle se ukázalo, že pracoviště je horší, neexistuje odborná lékařská péče, mzda je nižší nebo mzda není vyplácena vůbec.

Stanete se obětí kriminálních praktik obchodování s lidmi.

Rozhodování o nebezpečné práci „nelegálně“, pokud nejste chráněný žádnou smlouvou, nemůžete využívat veřejné zdravotní služby, neexistuje žádná zabezpečení v podobě polské společnosti, která bude kdykoli reagovat a bezpečně Vás odveze domů, nebo poskytne pomoc na místě. Kromě toho navíc způsobuje riziko závažných právních následků nelegálního zaměstnávání v Německu.

V médiích najdeme mnoho dramatických případů lidí, kteří odešli do zahraničí hledat lepší budoucnost a skončili na místech připomínajících trestanecké tábory nebo nevěstince. K takovým situacím bohužel stále dochází v civilizovaných zemích se silnými zákony a policejními službami.


Jak se vyhnout výše uvedeným situacím? Jak předem rozpoznat signály potenciálně ohrožující naši bezpečnost a někdy i život?

Při prvním hledání zaměstnání v zahraničí byste měli být opatrní, používat zdravý rozum a pamatovat na to, že existuje mnoho pracovních nabídek.


Osoby, které hledají legální práci jako pečovatelky / pečovatelé o závislé osoby a využívají služeb zprostředkovatelských společností, by si měli absolutně ověřit následující otázky:

• Právník
Máte-li právní otázky týkající se Vašeho zaměstnání, nerozumíte složitosti odstavců atd., napište konkrétní otázky na e-mailovou adresu: prawnik@bravecare.pl


• Zdravotní sestra
Nevíte, jak v daném případě reagovat, jak pomoci svěřencovi? Chcete obohatit své znalosti péče? Podpořte své znalosti za pomoci odborníků písemně na následující adrese: pielegniarka@bravecare.pl


• Psycholog
Práce mimo rodinu a domov může být duševně vyčerpávající. Pak stojí za to využít pomoc odborníka. Náš psycholog na Vás čeká na e-mailové adrese: psycholog@bravecare.pl

SHRNUTİ

Nespěchejte, pokud jste ve špatné finanční a životní situaci, buďte o to opatrnější, abyste tuto situaci nezhoršili. Nevěřte lidem nabízejícím nabídky super práce!